Transfer Postaci FAQ

W jaki sposób dokonać transferu postaci?
Wejdź na stronę tibia.com i zaloguj się na swoje konto. Na głównej stronie panelu zarządzania kontem znajdź i kliknij "Change World". System sprawdzi, czy Twoja postać spełnia wymagania dotyczące transferu postaci. Jeżeli tak nie jest, sprawdź czy dokonałeś wszelkich formalności zgodnie z niniejszym poradnikiem. Jeżeli jednak Twoja postać spełnia wymagania dotyczące transferu postaci, w następnym kroku będziesz miał możliwość wyboru docelowego świata. Następnie kliknij "Continue", sprawdź poprawność wprowadzonych danych i finalnie kliknij "Submit".
Gdzie i jak wpłacić pieniądze, by usługa została wykonana jak najszybciej?
 • Jeżeli posiadasz konto bankowe w tym samym banku co ja, przelew dochodzi:
  • z PKO BP do INTELIGO: w kilka minut (w święta kilka godzin).
  • z mBank do mBank: od razu (ZAWSZE)
  • z BZ WBK do BZ WBK: od razu w dni robocze.
  • z ING do ING: od razu w godz. od 8 do 21 (również w weekendy)
 • Jeżeli płacisz poprzez Przelewy24.pl: 80% kanałów płatności księguje przelewy OD RAZU (dokładne godziny księgowań znajdziesz w dziale "Godziny księgowań przelewów").
 • Jeżeli płacisz w placówce lub agencji PKO BP, przelew dochodzi w kilka minut lub kilka godzin (Przelew na moje konto INTELIGO).
 • Jeżeli płacisz z innego banku, księgowanie następuje albo w kolejnej sesji w dniu wpłaty, albo w kolejny dzień roboczy.
 • Jeżeli płacisz z poczty, przelew dojdzie za 2-4 dni robocze.
 • PORADA: Jeżeli nie masz konta w banku, najlepiej jest zrobić przelew z placówki PKO BP (ze skarbonką) na nasze konto Inteligo. Przelew zostanie zaksięgowany w ciągu ok. 15 minut. Nie trzeba mieć tam konta, nie trzeba płacić prowizji (0zł). Wszystko odbywa się niemal identycznie jak na Poczcie (druczek lub wpłata ustna) z tym, że jest darmowe i błyskawiczne.
Jakie są ogólne wymagania i restrykcje dotyczące Transferu postaci?
1. Postać może być transferowana wyłącznie raz na 6 miesięcy.
2. Postać nie może mieć czerwonej lub czarnej czaszki, ponadto postać nie może mieć warna w "criminal record" konta, do którego przypisana jest postać.
3. Postać musi zrezygnować z domku, przynależności do gildii oraz małżeństwa.
4. Przeniesione zostaną - konto bankowe, umiejętności, czary oraz questy.
5. Postać może być transferowana wyłącznie na światy tego samego typu lub o bardziej limitowanych możliwościach PVP np.: z Optional PVP tylko na Optional PVP, z Open PVP na Open PVP lub Optional PVP, z Hardcore PVP do wszystkich światów.
6. Transferowanie postaci do światów zaznaczonych jako "Blocked" nie jest możliwe.
7. Postać musi mieć profesję. Oznacza to, że nie ma możliwości transferu postaci, która żyje na Rookgaard.
Jakie są restrykcje dotyczące przedmiotów? (item'ów)?
1. Wszystkie przedmioty z depot'ów zostaną usunięte, z wyjątkiem depo na Travora (wszystkie przedmioty z depo na Travora zostaną przeniesione do nowego świata).
2. Przeniesionych może zostać maksymalnie 1000 przedmiotów. Przedmioty te muszą znajdować się w inwentarzu postaci lub w depo na Travora.
3. Większość przedmiotów ograniczona jest do jednego rodzaju przedmiotu na postać. Dotyczy to wszystkich broni, zbroi, większości ekwipunku, nagród "quest'owych" oraz przedmiotów "addon'owych" np. postać może zabrać ze sobą wyłącznie jedną parę "boots of haste" lub jedną "magic plate armor".
4. Inne przedmioty potrzebne do wykonania "quest'ów" typu "pieces of cloth", "demonic essences" itp. są ograniczone do 100 sztuk przedmiotów danego rodzaju na postać.
5. Przedmioty, które można zabrać ze sobą bez limitu sztuk (pod warunkiem, że nie zostanie przekroczony całkowity limit 1000 sztuk) to mikstury, runy, amunicja, amulety, pierścienie, różnego rodzaju pojemniki, medale, trofea i przedmioty "fansite".
6. NPC Sharon pomoże Ci we wskazaniu które z Twoich przedmiotów są limitowane rodzajowo, a które nie.
Czy muszę mieć PACC, żeby wykonać transfer postaci?
To zależy. Jeżeli chcesz się przenieść ze świata dostępnego na free account do świata free account - to można wykonać transfer bez PACC. Jeżeli natomiast chcesz się przenieść ze świata dostępnego na free account do świata dostępnego wyłącznie na premium account - musisz mieć PACC.
W jaki sposób przygotować postać w grze do transferu?
1. Przenieść można wyłącznie do 1000 przedmiotów, w związku z tym najlepiej jest sprzedać nadwyżkę, o ile taka nadwyżka przedmiotów wystąpiła.
2. Należy przenieść się na wyspę Travora. Bilet na wyspę Travora kosztuje 1000 złotych monet. Taki bilet ważny jest 24 godziny od momentu zakupu. W tym czasie można podróżować w tę i z powrotem. Należy pamiętać, ze z Travora można podróżować wyłącznie do miasta, z którego się przybyło.
3. Na Travora dostępny jest bank, poczta, skrzynka pocztowa oraz depo.
4. Wszystkie przedmioty muszą znajdować się w inwentarzu lub w depo na Travora. Nie ma możliwości przeniesienia parceli do depo. W związku z tym może zajść potrzeba podróżowania w tę i z powrotem w celu przygotowania wszystkich przedmiotów do transferu.
Kiedy postać zostanie przeniesiona?
1. NPC Sharon poprowadzi Cię przez proces transferu. Ponadto NPC Sharon sprawdzi krok po kroku, czy twoja postać spełnia wymagania dotyczące transferu postaci.
2. Jeżeli wszelkie wymagania dotyczące transferu zostały spełnione, zostaniesz przeniesiony na specjalną platformę gdzie możesz uruchomić transfer poprzez wylogowanie się z gry. Transfer zostanie finalnie wykonany podczas kolejnego "save'a" serwera.
3. Postać znajdzie się na nowym świecie w ciągu 24 godzin od momentu "save'a" serwera.
4. Od momentu "save'a" serwera do momentu przeniesienia na nowy świat nie będzie można zalogować się do gry ani dokonać żadnych innych zmian.
Twój adres IP: 54.226.59.137
Korzystanie z niniejszego serwisu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu
Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Copyright © 2018 JayNET - Tibia Services Official Reseller. Powered by Zen Cart.